Dance Pilates

Dá sa nazvať aj "circle Pilates", pri ktorom sa postupne pridávajú cviky od najľahšej verzie po najťažšiu v následnosti za sebou. Na konci je "choreografia", ktorá sa pre pekné ukončenie hodiny odcvičí na záverečnú skladbu raz alebo dvakrát. Celá "choreografia" má celkovo 15-20 cvikov.

Rozdiel oproti klasickej hodine je nielen hudba, ale sa aj menej vysvetľuje. Zameriava sa na plynulosť prechodu jedného cviku do druhého. Hodina je určená skôr pre pokročilejších s Pilatesom. Postupuje sa však od ľahších modifikácii cvikov, takže i menej pokročilí môžu cvičiť tie jednoduchšie. Následne sa ich náročnosť zvyšuje až do záverečnej "choreografie".

Pilates je vo všeobecnosti vhodné cvičenie aj pre ľudí, ktorí majú väčšinou sedavé zamestnanie. Podľa skúsenosti sa výsledky dostavujú pri pravidelnosti veľmi rýchlo vo forme väčšej flexibility, formovania postavy a hlavne ustupujú klasické symptómy sedavého zamestnania ako sú bolesti chrbta, krčnej chrbtice a podobne. Pilates je vhodný aj ako doplnkový kompenzačný program takmer ku všetkým športom.

Hodinu Dance Pilates môžete vyskúšať v Riverpark Dance School každý štvrtok podvečer.

Copyright Reebok © 2019       
Made by TRIAD Advertising. Powered by SIMPLE WEB