PortDeBras® alebo ladnosť pohybov

Jednou zo základných myšlienok tohto nového programu je, aby ju zvládol každý, bez akýchkoľvek skúseností. Jedinou podmienkou je chcieť sa hýbať do príjemnej pomalej hudby, a sústrediť sa na pohyby vlastného tela. O čo vlastne ide?  PortDeBras® je celosvetovo registrovaná značka pre tréning spájajúci posilňovanie a strečing v ladnom a plynulom pohybe. Hodina spája v sebe tanec, jógu, taichi, pilates a prináša nielen neočakávané posilnenie celého tela, ale aj psychickú relaxáciu. Pravidelné cvičenie rozvíja pohybovú koordináciu, estetický pohyb, zmysel pre kontrolu pohybu a držanie tela.

Ako a prečo takéto cvičenie vzniklo exkluzívne prezradia jeho tvorcovia Vladimir Snezhik (ruský choreograf a tanečník) a Julio Dieguez Papi (španielsky prezentér a fyzioterapeut).

Čo pre Vás predstavuje PortDeBras®

JPPortDeBras® je jednoducho evolúcia. PortDeBras® je najvšeobecnejší program, aký som mal. Je to až neuveriteľné. Funguje to všade a všetci prezentujú to isté. A myslím, že na tom je niečo viac. Ľudia si to proste užívajú. Nie je potrebné rozprávať. Je to iba o pohybe a ľudia sa cítia pri tom príjemne.

 Ako vznikla myšlienka PortDeBras?

VS: Programu ako takému som sa začal venovať v zime 2005-2006. Prvú hodinu som pripravil na marec a nazval som ju Port de bras, pre mňa to bolo niečo nové prevedené v peknom pohybe. Ale PortDeBras® ako metóda a nový program začal v Soči v júni 2006. Julio vymyslel logo a mne vysvetlil jeho nápady a myšlienky vychádzajúce z jeho vedomostí, a to ako pracovať na pohybe a s telom - navonok aj dovnútra. PortDeBras® je špeciálny program, ktorý  môžu všetci ľudia využiť vo fitness, tanci, športe alebo aj umení. PortDeBras® nebolo vytvorené iba mnou a Juliom, ale narodilo sa zo všetkých našich profesionálnych a životných skúseností, spätnej väzby a všetkých pocitov, ktoré sa k nám rokmi dostali.

 Máte obľúbené časti, alebo by ste sa radi podelili o niečo?

JPNemám obľúbené časti, ale introduction (uvedenie( milujem. Introduction mi vždy pripomenie: tento deň sme vytvorili PDB : 24.06.2006. A keď učím introduction, a aj keď sa mi niekedy veľmi nechce, tak vždy keď začnem to príde a užívam si to. Často mi napadnú nové veci, ktoré môžem použiť a cítim, že to funguje.

 

Copyright Reebok © 2019       
Made by TRIAD Advertising. Powered by SIMPLE WEB